Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 31, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reklamowy bojkot Facebooka przedłużony

Facebook nie podjął wystarczająco zorganizowanych działań, by zadowolić organizatorów bojkotu (fot. Pixabay.com)

Organizatorzy bojkotu reklamowego Facebooka zapowiedzieli w czwartek, że kampania "Stop Hate for Profit" nie zostanie zakończona, dopóki ich obawy nie znikną. Zwrócą się też do reklamodawców w Europie o przyłączenie się do bojkotu. Pierwotnie kampania miała zakończyć się z końcem lipca.

Kampania, zorganizowana w czerwcu przez amerykańskie organizacje praw obywatelskich, ma na celu wywarcie presji na największą na świecie firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, aby podjęła konkretne kroki w celu usunięcia mowy nienawiści i dezinformacji z jej platformy po śmierci George'a Floyda. W komunikacie prasowym organizatorzy akcji oznajmiają, że prezes Facebooka Mark Zuckerberg nie podjął wystarczających działań, by firmy wróciły na platformę. 

Kampania ma trwać przez czas nieokreślony, do momentu wprowadzenia przez Facebook "rozsądnych zmian". Do tej pory w "Stop Hate for Profit" zaangażowane są m.in. takie firmy, jak Verizon, Unilever, Starbucks, Coca-Cola, PepsiCo, Honda, Ford, Levi's, The North Face i Disney. W sumie ponad 1100 marek.

(MAC, 31.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.