Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WP: rząd chce zakazać TikToka. Resort cyfryzacji: to fake news

Rząd twierdzi, że nie ma zamiaru blokować mediów społecznościowych (fot. Olivier Bergeron/Unsplash)

Wirtualna Polska (Wirtualna Polska Holding) w opublikowanym w środę artykule napisała, że rząd szykuje przepisy, które mogą umożliwić zablokowanie TikToka w Polsce. Kilka godzin później Ministerstwo Cyfryzacji zdementowało tę informację i uznało ją za fake news.

Portal Wirtualna Polska w tekście "Zakażą TikToka w Polsce? Rząd w tajemnicy pracuje nad specjalnym prawem" napisał, że dotarł do tajnych informacji, z których wynika, że rząd planuje zablokowanie TikToka w Polsce. Pretekstem do tego miałoby być nieprzestrzeganie praw obywatelskich w Chinach. WP twierdzi, że propozycję przepisów miało przygotować Ministerstwo Cyfryzacji, a konsultacje odbywają się w tajemnicy.

W artykule czytamy, że Ministerstwo Cyfryzacji potwierdza w odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski, że przepisy są obecnie konsultowane z innymi resortami i docelowo mają trafić do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

Kilka godzin później Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało oświadczenie, w którym dementuje informację. "W sieci pojawił się dziś artykuł, według którego rząd w tajemnicy pracuje nad specjalnym prawem, które pozwoli na zablokowanie w Polsce działania niektórych mediów społecznościowych i serwisów sprzedażowych. To nieprawda!" – czytamy na stronie ministerstwa.

Ministerstwo przekonuje, że redakcja Wirtualnej Polski pytała o projekt zmiany ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, który dotyczy bezpieczeństwa sieci 5G. "Nie ma on nic wspólnego z rzekomym blokowaniem, czy ograniczaniem mediów społecznościowych i platform sprzedażowych" – twierdzi ministerstwo.

(BAE, 30.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.