Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter zablokował kilka tysięcy kont związanych z teorią spiskową

Blokowany przez Twittera ruch QAnon wspiera prezydenta Donalda Trumpa (fot. Wikimedia Commons/XPlayer2x)

Twitter poinformował, że w ostatnich tygodniach zablokował 7 tys. kont i zamierza ograniczyć widoczność kolejnych 150 tys. związanych z ruchem QAnon, który promuje teorię spiskową dotyczącą prezydenta Donalda Trumpa.

Serwis podał, że traktuje takie wpisy jako treści szkodliwe, łamiące zasady dotyczące unikania spamu. Nie będą rekomendowane użytkownikom, a powiązane z nimi linki mają być blokowane.

Ruch QAnon popiera Trumpa i głosi w internecie tezę, że prezydent USA musi walczyć z tajnymi siłami podziemnego państwa zagrażającego bezpieczeństwu narodowemu. Zwolennicy tej teorii spiskowej uważają, że informacje o toczącej się walce wyciekają w zaszyfrowanej formie w mediach społecznościowych, rozpowszechniane przez anonimowych użytkowników.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 23.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.