Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Linkin Park protestuje przeciw wykorzystaniu jego utworu przez Trumpa

Nagranie zawiera mieszankę wystąpień i obrazów pokazujących Donalda Trumpa z graną w tle piosenką "In the end" (fot. Flickr, CC BY-SA 2.0)

Zespół rockowy Linkin Park zaprotestował przeciwko wykorzystaniu jego utworu w kampanijnym spocie opublikowanym na Twitterze na koncie Donalda Trumpa. Twitter usunął spot, ale zespół zastanawia się nad podjęciem kroków prawnych.

Film został opublikowany w sobotę przez Dana Scavino, dyrektora ds. mediów społecznościowych Białego Domu, a następnie przekazany dalej przez prezydenta. Po proteście Linkin Park Twitter usunął film, powołując się na skargę dotyczącą praw autorskich.

Trwające ponad dwie minuty nagranie zawiera mieszankę wystąpień i obrazów pokazujących Trumpa z graną w tle piosenką "In the end" zespołu z 2002 roku. "Linkin Park nie popierał Trumpa ani nie upoważnia jego administracji do korzystania z naszej muzyki" - napisał zespół na Twitterze.

W poniedziałek serwis Billboard.com przypomniał, że wokalista Linkin Park Chester Bennington, który popełnił samobójstwo w 2017 roku, był zdecydowanym krytykiem Trumpa. Oryginalny teledysk zespołu na YouTubie ma obecnie ponad 1 mld wyświetleń.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 21.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.