Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WP nadal szuka szefa, Andrzej Stankiewicz z Onetu miał być jednym z kandydatów

Andrzej Stankiewicz pozostanie dziennikarzem politycznym Onetu (screen: YouTube.com/Onet News)

Według nieoficjalnych informacji Andrzej Stankiewicz był przymierzany do stanowiska szefa Wirtualnej Polski. Od początku sierpnia Stankiewicz będzie zastępcą redaktora naczelnego ds. informacji Onetu.

Wirtualna Polska nie potwierdza, że Andrzej Stankiewicz miał zostać naczelnym Wp.pl. Portal szuka redaktora naczelnego od lutego, gdy ze stanowiska musiał odejść Tomasz Machała. Andrzej Stankiewicz, zapytany o to, czy dostał ofertę z WP, nie zaprzecza. – Z tego co wiem, WP wciąż szuka redaktora naczelnego. Być może na jakimś etapie rozważana była moja kandydatura. Tak jak wiele innych – komentuje. Pytany o Stankiewicza rzecznik prasowy WP Michał Siegieda odpowiada krótko: - Decyzja o tym, kto będzie naczelnym, nie została jeszcze podjęta.

"Stankiewicz jest mentorem dla młodszych kolegów"

Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl, twierdzi, że decyzja o powołaniu kolejnego zastępcy była związana z tym, że ma mniej czasu na bezpośrednią pracę dziennikarską. – Zależało mi na tym, żeby ktoś dołączył do naszego grona, które tworzę z Pawłem Ławińskim. Andrzej od dłuższego czasu pełni funkcję wspierającą dziennikarzy Onetu, jest mentorem dla młodszych kolegów, dlatego ta decyzja jest tylko zatwierdzeniem czegoś, co się już działo – komentuje Węglarczyk.

Naczelny Onet.pl zapytany o to, czy wiedział, że Andrzej Stankiewicz mógł być rozważany na stanowisko redaktora naczelnego Wp.pl i czy decyzja o awansie była z tym związana, odpowiada jedynie: - Życzę WP znalezienia redaktora naczelnego, który zapewni redakcji dziennikarską niezależność.

Zmiany w kierownictwie redakcji Onet.pl

Andrzej Stankiewicz pozostanie dziennikarzem politycznym Onetu, ale w ramach nowej funkcji obejmie nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracą  dziennikarzy newsowych. Stankiewicz przed dołączeniem do zespołu Onetu przez 14 lat był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”, pracował także w „Newsweek Polska” i we „Wprost”. 

Paweł Ławiński, który ma zostać pierwszym wicenaczelnym Onet.pl, pełnił do tej pory funkcję zastępcy redaktora naczelnego Onet.pl. Obaj będą podlegać Bartoszowi Węglarczykowi, redaktorowi naczelnemu Onet.pl.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 21.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.