Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Kaczyński chce szybkiej repolonizacji mediów

Jarosław Kaczyński uważa, że repolonizacja mediów dokona się za obecnej kadencji Sejmu (fot. Piotr Molecki/East News)

Jarosław Kaczyński po raz kolejny odniósł się do tematu repolonizacji mediów. W wywiadzie dla Polskiego Radia zaznaczył, że Sejm powinien zająć się sprawą szybko, choć konkretnych projektów nie ma.

W niedzielę po godz. 15 w Programie I Polskiego Radia Jarosław Kaczyński udzielił prawie godzinnego wywiadu w audycji "W otwarte karty" Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg. Pytany o proces repolonizacji mediów i o to, na jakim wzorcu można go oprzeć, Jarosław Kaczyński zastrzegł, że nie chce jeszcze mówić o szczegółach, bo "konkretnych planów czy ustaw jeszcze nie ma". "Nie ma powodów, żeby Polska miała tu mniejsze prawa czy inną podstawę niż państwa zachodnie. (...) W Niemczech wykup jednego niezbyt wpływowego tytułu doprowadził do ostrej reakcji i dlatego tytuł wrócił w niemieckie ręce" - mówił w PR 1 Kaczyński.

Dodawał, że na zachodzie istnieją "różne regulacje", ale nie chciał wchodzić w szczegóły. Prowadząca pytała, czy uda się załatwić sprawę za obecnej kadencji Sejmu. "Ja sądzę, że uda się dużo szybciej" - odparł Kaczyński.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, BAE, 21.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.