Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN 24 rozstał się z czworgiem reporterów "Czarno na białym"

Wśród dziennikarzy, którzy odeszli z "Czarno na białym", jest Leszek Dawidowicz (fot. Adam Kozak/Press)

Z redakcji programu TVN 24 "Czarno na białym" odeszło czworo dziennikarzy - dowiedział się "Presserwis".

Z programem musieli się pożegnać: Monika Gawrońska, Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Jacek Smaruj. Z dziennikarzami nie udało nam się skontaktować, ale informację uzyskaliśmy z dwóch źródeł. Według naszych ustaleń odejście z TVN 24 nie było ich decyzją i nie ma związku z oszczędnościami w redakcji. 

Szefowa redakcji "Czarno na białym" Patrycja Redo pytana o odejście dziennikarzy odesłała nas do biura prasowego TVN Discovery Polska. "Możemy jedynie potwierdzić, że do rozwiązania umów doszło za porozumieniem stron w maju" - informuje Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej TVN Discovery Polska 

Cyprian Jopek i Leszek Dawidowicz do "Czarno na białym" przeszli w 2011 roku z TVN Warszawa. Pracował tam wcześniej również Jacek Smaruj. Dawidowicz w 2019 roku został wyróżniony nagrodą Grand Press w kategorii Dziennikarstwo Specjalistyczne.

Emisja "Czarno na białym" została przerwana w marcu z powodu pandemii koronawirusa (zespół przygotowywał materiały do innych programów). Wtedy miejsce magazynu, nadawanego od poniedziałku do piątku o godz. 20.30, zajął "Koronawirus raport". Od 1 czerwca jest w tym paśmie nadawany wyborczy "Czas decyzji", który od poniedziałku 20 lipca zostanie zastąpiony przez "Teleserwis". "Czarno na białym" nie było nadawane w wakacje, program ma wrócić na antenę we wrześniu.

(KOZ, 16.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.