Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

13 tys. publikacji w mediach na temat projektanta Christiana Paula

Dzień po występie w "Wiadomościach" na Twitterze pojawiło się konto Christian Paul Designs (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

13 tys. publikacji we wszystkich typach mediów i ekwiwalent reklamowy wart 7,6 mln zł: tyle zyskał Christian Paul, który pojawił się w "Wiadomościach" TVP jako amerykański projektant mody – wynika z case study Instytutu Monitorowania Mediów (IMM).

Christian Paul pojawił się w "Wiadomościach" TVP 22 czerwca, komentował ubiory Agaty Kornhauser-Dudy. Dziennikarze zaczęli szukać informacji o "amerykańskim projektancie". Agata Szczęśniak z OKO.press znalazła na Instagramie osobę o tym nazwisku, która miała 63 obserwujących oraz profil w serwisie LinkedIn należący do mężczyzny o innym nazwisku, ale łudząco podobnego do Paula, który przedstawiał się jako przedsiębiorca działający w branży big data. Dzień po występie w "Wiadomościach" na Twitterze pojawiło się konto Christian Paul Designs.

Press

Większość publikacji na temat Christiana Paula pojawiła się w mediach społecznościowych (fot. IMM)

IMM obliczył, że w ciągu dwóch tygodni od występu w "Wiadomościach" (do 6 lipca) w polskich mediach pojawiło się 13,4 tys. publikacji na temat Paula, ekwiwalent reklamowy osiągnął wartość 7,59 mln zł, a dotarcie - do ponad 30 mln kontaktów. Najczęściej sprawę komentowano na Twitterze – pojawiło się tam 10 tys. wzmianek. W serwisach internetowych pojawiło się 2,3 tys. publikacji, w radiu – 162, w prasie – 22, a w telewizji – 3.

(JSX, 09.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.