Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zniszczono redakcję magazynu "Fakty". Na ścianie swastyka

Przestępcy napisali na ścianie "Fakty TVN wypad" (fot. Jarosław Adkowski)

Do warszawskiej redakcji magazynu gospodarczego "Fakty" (MaxMedia) w poniedziałek w nocy włamali się przestępcy, którzy zniszczyli sprzęt, ukradli dyski twarde, a na ścianie narysowali swastykę i napisali sprayem "Fakty TVN wypad". Sprawą zajmuje się policja. 

– Podejrzewamy, że ktoś nas pomylił z "Faktami TVN", bo my wydajemy magazyn gospodarczy "Fakty" – mówi nam Mariusz Gryżewski, prezes MaxMedia, wydawcy "Faktów".

"Magazyn Dialogu Społecznego »Fakty« zmieszał się im z »Faktem« i »Faktami«. Oto skutek kampanii obozu rządzącego przeciwko mediom opozycyjnym. Wstyd i hańba, a zarazem podsumowanie podejścia do dialogu prezydenta i partii rządzącej" - napisał na Facebooku Piotr Szumlewicz, redaktor naczelny magazynu.

Redakcja na razie nie pracuje, bo ma odcięty dostęp do internetu i zniszczoną serwerownię. Straty szacuje na minimum 50 tys. zł. – Straciliśmy również wszystkie dane, filmy i zdjęcia – całe 20 lat wydawnictwa. Trudno to będzie odtworzyć – mówi Gryżewski. 

W piątek redakcja dostała anonimowy e-mail z groźbą. Nadawca nazywał dziennikarzy "hitlerowcami" i zarzucił szerzenie kłamstw na temat prezydenta. Sprawę bada policja, która zabezpieczyła ślady włamania.

Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", podkreśla, że polaryzacja społeczna jest bardzo duża, a media, które się do sporu politycznego dołączają, powinny mieć świadomość, w czym uczestniczą. – Do tego dochodzą politycy, którzy atakują media. Nieustanne przytyki do dziennikarzy TVP od polityków PO, z drugiej strony politycy PiS nieustannie atakujący dziennikarzy pracujących w mediach komercyjnych. Problem polega na tym, że kiedy dziennikarze są atakowani przez polityków, bardzo wielu wyborców za wrogów uważa dziennikarzy, a nie partie polityczne, z poglądami których się nie zgadzają – zauważa Szułdrzyński. 

Magazyn gospodarczy "Fakty" jest wydawany przez Wydawnictwo MaxMedia, które działa od 2002 roku. Ma ono w portfolio również "Rynek Inwestycji", "Magazyn VIP" i Technowinki.24. 

(BAE, 08.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.