Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter po skardze "The New York Times" usunął zdjęcie dodane przez Trumpa

Obraz został usunięty z konta Donalda Trumpa z powodu naruszenia praw autorskich (fot. Pixabay.com)

Twitter usunął zdjęcie dodane do postu przez prezydenta USA Donalda Trumpa, po otrzymaniu skargi o naruszenie praw autorskich od dziennika "The New York Times".

Oryginalny tweet opublikowany 30 czerwca pokazywał mema, który brzmiał: „W rzeczywistości nie ścigają mnie, tylko ciebie, jestem na drodze” ze zdjęciem Trumpa w tle, dołączonym do artykułu z 2015 roku opisującego kampanię kandydata na prezydenta.

Twitter wyświetla teraz komunikat „Ten obraz został usunięty w odpowiedzi na raport właściciela praw autorskich”. Tweet zniknął z Digital Millenium Copyright Act (DMCA). To kolejny spór pomiędzy serwisem społecznościowym a prezydentem USA. W maju Twitter oznaczył wpis Trumpa dotyczący wyborów korespondencyjnych jako niespójny z rzeczywistością. Po tej sytuacji prezydent zagroził zmianą prawa dotyczącego social mediów, sięgającą nawet do zamknięcia Twittera.  

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 03.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.