Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Michniewicz wraca do Trójki. "Widzę olbrzymią zmianę na plus"

- Widzę olbrzymią zmianę na plus po objęciu stanowiska dyrektora przez Kubę Strzyczkowskiego - mówi Tomasz Michniewicz (fot. Marcin Zawadzki)

Dziennikarz i podróżnik Tomasz Michniewicz po 10 latach wraca do Programu III Polskiego Radia.

- Trójka to dla mnie najlepsza redakcja radiowa w Polsce. Obserwuję kolejne powroty świetnych dziennikarzy - mówi Tomasz Michniewicz. - Martwi mnie postępujące upolitycznienie mediów publicznych w Polsce, ale w Trójce widzę budujący się "ruch oporu" wobec tego zjawiska i mam poczucie, że trzeba go wzmacniać. Od miesiąca uważnie słucham serwisów i programów politycznych. Widzę olbrzymią zmianę na plus po objęciu stanowiska dyrektora przez Kubę Strzyczkowskiego. Trójka wraca do pionu, bardzo mi się to podoba - tłumaczy Michniewicz.

Tomasz Michniewicz dołączy do grona gospodarzy "Klubu Trójki". Pierwsze wydanie poprowadzić ma w najbliższy poniedziałek, jeśli nie będzie tego dnia debaty prezydenckiej. - "Klub Trójki" to ważna audycja pozwalająca lepiej zrozumieć świat, spojrzeć na niego z różnych stron - wyjaśnia dziennikarz.

Michniewicz pracuje również nad autorskim dwugodzinnym magazynem. - Będę pokazywać w nim Polskę w kontekście globalnym: jak wydarzenia dziejące się na świecie wpływają na nas i jakie nasze własne wybory mają wpływ na to, co dzieje się gdzieś daleko - zapowiada.

Tomasz Michniewicz z Trójki odszedł w 2010 roku, kiedy dyrektorem anteny był Jacek Sobala. Był m.in. szefem projektu "Trójka przekracza granice". Wcześniej był dziennikarzem Radia Bis. W latach 2013-2016 miał audycję "Reszta świata" w radiowej Jedynce (na początku 2016 roku dyrektorem został Rafał Porzeziński). Wtedy przeszedł do Radia Zet, z którym rozstał się w marcu 2020 roku.

- Dwukrotnie już odchodziłem z Polskiego Radia, w obu przypadkach gdy polityka wchodziła do redakcji i bez pardonu łamała zasady dziennikarskiej niezależności. Raz za kadencji PO, raz za PiS. Jeśli sytuacja się powtórzy, odejdę po raz trzeci, nie będę się wahał ani chwili. To samo zresztą zapowiada Kuba Strzyczkowski, więc najwyżej oddamy karty razem - deklaruje Michniewicz.

Tomasz Michniewicz jest również autorem książek reportażowych: "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata", "Świat równoległy", "Samsara", "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" i "Swoją drogą". Obecnie kończy pisać kolejną książkę, która ukaże się jesienią. Dziennikarz pracuje również nad dwoma projektami telewizyjnymi.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 03.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.