Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Chiny utrudniają działalność amerykańskich mediów

Associated Press jest jednym z trzech amerykańskich mediów, którym Chińczycy próbują utrudnić życie (fot. Wikimedia Commons/Metroskop)

Ministerstwo spraw zagranicznych Chin poinformowało w środę, że rząd w Pekinie zalecił niektórym amerykańskim mediom obecnym w tym kraju, by przekazały informacje o ich planowanych działaniach.

Rzecznik ministerstwa Zhao Lijian oznajmił, że agencje prasowe Associated Press i United Press International oraz telewizja CBS mają to zrobić w ciągu siedmiu dni. Jeżeli się do tego nie zastosują, to - w domyśle - mają się liczyć z sankcjami.

Chińskie władze zapowiadały wcześniej odwet za działania władz USA wobec mediów chińskich działających na amerykańskim rynku. Waszyngton ogłosił na początku czerwca, że cztery z chińskich mediów zaczną być traktowane jak zagraniczne placówki dyplomatyczne, będące tubą propagandową Komunistycznej Partii Chin. Wojna medialna między oboma krajami rozpoczęła się w marcu od decyzji Chińczyków o wydaleniu z ich kraju trzech korespondentów "The Wall Street Journal".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 02.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.