Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Edwin Bendyk prezesem Fundacji Batorego, Szymon Gutkowski w zarządzie

Edwin Bendyk był członkiem zarządu Fundacji poprzedniej kadencji (fot. WikimediaCommons)

Prezesem Fundacji Batorego został Edwin Bendyk, publicysta tygodnika „Polityka”, twórca Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas. Aleksander Smolar, który kierował organizacją od 1991 roku, nie ubiegał się o ponowny wybór.

Na dorocznym posiedzeniu rady Fundacji z dalszego jej przewodnictwa zrezygnował prof. Marcin Król, który kierował jej pracami od 2009 roku. Na przewodniczącego rady na trzyletnią kadencję wybrano prof. Andrzeja Rycharda, socjologa, dyrektora Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Rada Fundacji powołała ponownie w skład zarządu dr Annę Materską-Sosnowską, politolożkę z Uniwersytetu Warszawskiego, dr. hab. Mikołaja Cześnika, socjologa, politologa z SWPS oraz Szymona Gutkowskiego, stratega marketingowego, dyrektora zarządzającego agencji DDB Warszawa.

Powołana w 1988 roku Fundacja im. Stefana Batorego ma status organizacji pożytku publicznego. Jej celem jest wspieranie rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Organizuje m.in. ogólnopolskie akcje i kampanie społeczne, prowadzi działania na rzecz zwiększenia frekwencji, monitoruje przebieg kampanii wyborczych.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(RAQ, 01.07.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.