Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada nadzorcza Agory z niższymi wynagrodzeniami

Rok temu walne zgromadzenie uchwaliło podwyżkę pensji rady nadzorczej (fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Członkowie rady nadzorczej Agory będą mieli czasowo obniżone wynagrodzenia - zdecydowało zwyczajne walne zgromadzenie spółki. Agora nie wypłaci też dywidend akcjonariuszom w związku z sytuacją spowodowaną pandemią.

Przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Szlęzak do 15 października będzie zarabiał 9,6 tys. zł, a od 16 października - 12 tys. zł. Członkowie rady nadzorczej (Wanda Rapaczynski, Dariusz Formela, Tomasz Sielicki, Maciej Wiśniewski i Tomasz Karusewicz) do 15 października będą mieć wynagrodzenia obniżone do wysokości 6,4 tys. zł, potem ich wysokość wyniesie 8 tys. zł. Obniżki wprowadzono 15 kwietnia. 

W 2019 roku walne zgromadzenie uchwaliło podwyżkę wynagrodzeń rady nadzorczej – z 9 do 12 tys. zł dla przewodniczącego i z 6 do 8 tys. zł dla członków. Podwyżkę krytykował związek zawodowy w Agorze.

Wcześniej zarząd Agory zdecydował o zmniejszeniu swoich wynagrodzeń o 30 proc. W kwietniu poinformowano także o obniżeniu wynagrodzeń wszystkim pracownikom o 20 proc. na okres sześciu miesięcy.

Czwartkowe walne zgromadzenie uchwaliło też przeznaczenie zysku za 2019 rok w wysokości ponad 20,11 mln zł w całości na kapitał zapasowy spółki. Już wcześniej spółka informowała, że odstępstwo od przyjętej w 2005 roku polityki dywidendowej jest "związane z niepewnością gospodarczą wywołaną epidemią koronawirusa COVID-19 (…) W tych okolicznościach Zarząd Agory uznał za uzasadnione rekomendowanie zatrzymania całości zysku za 2019 rok w celu wzmocnienia pozycji finansowej Grupy".

Zgromadzenie uchwaliło też połączenie spółek Agora SA (spółka przejmująca) i Agora Poligrafia sp. z o.o. (spółka przejmowana). Cały majątek przejmowanej spółki będzie przeniesiony na spółkę przejmującą. Połączenie odbędzie się bez podwyższenia kapitału zakładowego i zmiany statusu Agora SA. Wydawca "Gazety Wyborczej" informował wcześniej, że decyzja o połączeniu spółek wynika z potrzeby konsolidacji majątku w spółce Agora Poligrafia.

(JSX, 26.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.