Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek z audycją w radiowej Dwójce

Obowiązuje mnie zakaz konkurencji, ale wyjęta jest z niego jedna, jedyna stacja - Program II - mówi Robert Mazurek, prowadzący poranne rozmowy w RMF FM (fot. Grzegorz Śledź/Polskie Radio)

Robert Mazurek, prowadzący "Poranną rozmowę w RMF FM", będzie mieć audycję w Programie II Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

- Program będzie o kulturze, o muzyce właściwie. To będą rozmowy z gośćmi, którzy będą mówili o tym, jaka muzyka ich ukształtowała. Będą opowiadali o sobie, ale w ten sposób, że będą prezentować muzykę, której sami lubią słuchać - opowiada Robert Mazurek. Audycja ma być nadawana od lipca w soboty o 12.

Robert Mazurek od września 2016 roku jest gospodarzem porannych wywiadów politycznych w RMF FM. - Obowiązuje mnie zakaz konkurencji, ale wyjęta jest z niego jedna, jedyna stacja - Program II - mówi Mazurek.

Robert Mazurek ma sentyment do radiowej Dwójki

Potwierdza to Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes spółki RMF. - Cztery lata temu, jak rozmawiałem z Robertem Mazurkiem na temat rozmów publicystycznych, on zastrzegł sobie, że w związku z jego zainteresowaniami muzycznymi nie wyklucza podjęcia współpracy - na niwie muzycznej - z radiową Dwójką, do której ma sentyment. Powiedziałem mu wtedy, że to nie jest działalność w żadnym zakresie konkurencyjna i mi nie przeszkadza. I to się nie zmieniło - mówi Sołtys.

Robert Mazurek kilka lat temu miał już audycję w Dwójce - z Jerzym Kisielewskim prowadził audycję "Piątki z Mazurkiem i Kisielem". Obecnie przeprowadza również wywiady dla "Dziennika Gazety Prawnej", publikuje felietony w "Plusie Minusie" (weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej"). Wraz z Igorem Zalewskim był autorem prowadzonej przez 20 lat rubryki "Z życia koalicji, z życia opozycji" (najpierw w "Nowym Państwie", później we "Wprost", "Uważam Rze" i do połowy 2018 roku "Sieci").

(KOZ, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.