Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The New York Times zwalnia 68 pracowników

The New York Times, mimo ogłoszenia zwolnień, pozostaje stabilnym wydawnictwem (fot. Wikimedia Commons/Billie Grace Wards)

The New York Times Company, właściciel jednego największych amerykańskich dzienników "The New York Times", zwalnia 68 pracowników. Do tej pory firma szczyciła się, że jako jedna z nielicznych oparła się pandemii i nie zwolniła nikogo.

Dyrektor naczelny Mark Thompson i dyrektorka operacyjna Meredith Kopit Leven poinformowali pracowników, że decyzja w większości obejmuje dział reklamy, a nikogo z działu wiadomości i sekcji publicystycznej. W ramach cięć "NYT" zamyka  eksperymentalną agencję marketingową Fake Love. 

Podając na początku maja wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku, The New York Times Company ujawnił, że w trakcie pandemii zanotowano rekordowy napływ prenumeratorów (łącznie papierowych i cyfrowych), doprowadzając do łącznej liczby ponad sześciu milionów. W pierwszych trzech miesiącach roku przychody z reklam spadły jednak o 15 proc., więc w końcu niewielkie zwolnienia okazały się nieuniknione. 

Dzień wcześniej "The New York Times" ogłosił, że jego dziennikarze mogą pracować zdalnie co najmniej do stycznia 2021 roku.

(MAC, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.