Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The Guardian" pisze o filmie "365 dni" jako "okropnym" hicie Netflixa

Brytyjski dziennik zastanawia się nad fenomenem polskiego filmu "365 dni" (fot. materiały prasowe)

"The Guardian" poświęcił duży artykuł polskiemu filmowi "365 dni". Jeden z największych brytyjskich dzienników pisze, że to zupełnie niespodziewanie światowy hit Netflixa, chociaż jest "absolutnie okropny".

Dziennik współczuje koreańskiemu reżyserowi Bong Joon-ho, który w lutym zdobył Oscara za "Parasite" i miał prawo oczekiwać, że jego film będzie zbierać najwięcej widzów na platformach streamingowych, przynajmniej w kategorii filmu nieanglojęzycznego. Tymczasem został zdystansowany przez "mały, polski film". Autor artykułu nazwał go filmem "softcore porno" i polskim odpowiednikiem "50 twarzy Greya". Wcześniej obrazowi "365 dni" artykuł poświęcił prestiżowy amerykański serwis Variety.

Film w wielu krajach znalazł się na szczycie najchętniej oglądanych pozycji Netflixa. W Wielkiej Brytanii jest drugi, ale zdecydowanie najlepszy wśród filmów zagranicznych. O wysłaniu go na Netflix zdecydowano po krótkiej emisji w polskich kinach, gdzie frekwencja przekroczyła 1 mln widzów. W lipcu ma wrócić do kin.

(MAC, 25.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.