Dział: REKLAMA

Dodano: Czerwiec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora przejmuje 92 proc. udziałów Piano Group

Piano Group to operator ekranów MoveTV w klubach fitness (fot. Humphrey Muleba/Unsplash)

Agora poinformowała, że za 15,6 mln zł przejmie od dotychczasowych właścicieli 92 proc. udziałów w spółce Piano Group. W cenę wchodzi już zaliczka w wysokości 6,5 mln zł uiszczona w lipcu ub.r.

AMS, spółka zależna Agory, w zeszłym roku zainwestowała w Piano Group, operatora ekranów MoveTV w klubach fitness. Zapowiedziano wówczas przejęcie 60 proc. udziałów, za które ostateczna cena miała być ustalona na podstawie sprawozdania finansowego Piano za 2019 rok. Wczoraj Agora podała informację o ustaleniu tej kwoty na 13,7 mln zł (w tym wspomniana zaliczka). Dodatkowo AMS wcześniej niż planowano, nabyła dodatkowe 32 proc. udziałów w Piano. Całkowita cena za 92 proc. udziałów to 15,6 mln zł. „Jednocześnie wszystkie pozostałe udziały Piano Group zostały objęte opcją kupna (opcja call) oraz jednocześnie opcją sprzedaży (opcja put) na rzecz AMS po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych Piano Group za rok obrotowy 2023” - podano w komunikacie.

Jak podała Agora, niezaudytowane skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Piano w 2019 roku wyniosły: przychody blisko 7,0 mln zł, EBITDA ponad 2,5 mln zł, a zysk netto blisko 2,4 mln zł.

(SK, 24.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.