Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Pilip zwycięzcą trzeciej edycji nagrody dziennikarskiej im. Moszkowicza

Łukasz Pilip w ubiegłym roku został uhonorowany przez jury wyróżnieniem (screen: YouTube.com/Bukbuk)

Tekst "Dom przy Zielonej" Łukasza Pilipa, który ukazał się w "Magazynie Pismo", zwyciężył w trzeciej edycji konkursu "Człowiek z pasją – Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza", organizowanego przez portal Interia.

Pilip otrzymał nagrodę w wysokości 7 tys. zł. W ubiegłym roku autor został uhonorowany przez jury wyróżnieniem.

Jury, oprócz nagrody głównej, przyznało także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Maria Dybcio za tekst "Eukaliptus pali Portugalię” ("Przekrój"), Julia Kalęba za materiał "Między domem a bezdomnością. Historia Pawła Ileckiego” ("Gazeta Krakowska"), Damian Nowicki za tekst "Głód ma twarz Jaganki" ("Tygodnik Powszechny") i Anna Rubaj za reportaż "Cyberprzemoc to też przemoc" (TVN).

Press

Zwycięski tekst ukazał się w "Magazynie Pismo" (fot. materiały prasowe)

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 60 prac. Nominacje do finału uzyskało 11 z nich. Zgłoszenia mogą przysyłać autorzy, którzy w momencie publikacji tekstu nie ukończyli 30. roku życia.

Konkurs "Człowiek z pasją" to sposób na uhonorowanie pamięci Zygmunta Moszkowicza, dziennikarza, redaktora i wykładowcy akademickiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczną edycję konkursu rozstrzygnięto online.

(KOZ, 23.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.