Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„GW”: Rafał Trzaskowski pozywa TVP

Rafał Trzaskowski domaga się przeprosin, które mają zostać opublikowane m.in. przed głównym wydaniem „Wiadomości” (Jakub Kamiński/East News)

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski złoży w środę rano pozew cywilny przeciwko TVP za naruszenie dóbr osobistych przez podawanie na jego temat „nierzetelnych, niezweryfikowanych i niezwykle tendencyjnych informacji” - informuje serwis Wyborcza.pl.

Trzaskowski ma domagać się od TVP 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wnosi też o nakazanie TVP zaprzestania rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie „nieprawdziwych informacji lub spekulacji na temat jego działalności publicznej” oraz usunięcie  materiałów, „w których doszło do naruszenia dóbr osobistych”. Chce również przeprosin, które mają zostać opublikowane m.in. przed głównym wydaniem „Wiadomości”.

"TVP przekazała wiele nieprawdziwych informacji, które w sposób dotkliwy oraz intencjonalny naruszyły dobra osobiste powoda. Działania telewizji są przykładem niewywiązania się z zasad wykonywania pracy dziennikarza" - napisano w pozwie, do którego treści dotarł serwis „GW”.

Jako przykłady podano materiały wideo i artykuły ze strony internetowej TVP ws. awarii spalarni odpadów w oczyszczalni Czajki. W pozwie znalazł się też materiał „Wiadomości” - „Trzaskowski odbierze Polakom 200 miliardów”.

Dziś Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie przedwyborczej. Poprowadzi ją Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy "Wiadomości". Debata będzie transmitowana w TVP 1, TVP Info i TVP Polonia. Rozpocznie się o 21 i ma potrwać 70 minut.

(PAZ, 17.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.