Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

93. gala wręczenia Oscarów przełożona

Gala Oscarów zostanie przełożona po raz czwarty w historii (fot. Todd Wawrychuk/©A.M.P.A.S.)

Amerykańska Akademia Filmowa poinformowała, że 93. ceremonia wręczenia Oscarów została przeniesiona z 28 lutego na 25 kwietnia 2021 roku. Na 15 marca wyznaczono termin ogłoszenia nominacji. Na 11 kwietnia przeniesiono nagrody BAFTA, czyli Brytyjskiej Akademii Filmowej.

O tym, że ceremonia może zostać przeniesiona, magazyn "Variety" donosił już w maju, ale konkretną decyzję podjęto dopiero w poniedziałek wieczorem. Powodem jest pandemia koronawirusa i fakt, że część filmów nie miała do tej pory w tym roku szansy na premierę kinową. Dlatego do rywalizacji oscarowej w roku 2021 zostaną dopuszczone filmy, które premierę będą mieć po grudniu 2020 i te, którym pandemia uniemożliwiła w ogóle rozpowszechnianie w kinach (wystarczy, że znajdą się w serwisach streamingowych). Taki układ jest możliwy jednorazowo.

Do tej pory, tylko trzy razy w historii przekładano rozdanie Oscarów. W 1938 roku powódź w Los Angeles spowodowała odsunięcie gali o tydzień. W 1968 ceremonię również przełożono o tydzień, w związku z zabójstwem Martina Luthera Kinga. W 1981 powodem był zamach na prezydenta Ronalda Reagana. Wtedy był dzień opóźnienia.

(MAC, 16.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.