Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozgrywki Ekstraklasy transmitowane w Rosji

Polska Ekstraklasa rozgrywki wznowiła 29 maja (screen: YouTube/Ekstraklasa)

PKO Bank Polski Ekstraklasa sprzedała prawa do pokazywania rozgrywek w sezonach 2019/2020 i 2020/21 na terenie Rosji. Mecze pokazuje bezpłatna rosyjska telewizja Match TV.

Transmisje rozpoczynają się od bieżącej kolejki, jako pierwsze zaprezentowane zostały wtorkowe mecze Piast Gliwice - Górnik Zabrze i Lech Poznań - Pogoń Szczecin.

Match TV ma zasięg techniczny w Rosji na poziomie 85-90 proc., jest własnością koncernu Gazprom Media Holding. Kanał powstał w 2015 roku na prośbę Władimira Putina, niedawno wygrał przetarg na pokazywanie w Rosji Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Conference League aż do sezonu 2023/24.

Na początku czerwca Ekstraklasa podpisała umowę z uruchomionym przez kluby piłkarskie serwisem Dugout, który dociera do 60 mln fanów piłki nożnej. Serwis będzie dystrybuował archiwalne transmisje meczów Ekstraklasy na terenie całego świata (z wyłączeniem Polski i siedmiu krajów bałkańskich objętych wyłącznymi umowami licencyjnymi).

Pod koniec maja Ekstraklasa informowała, że sprzedała prawa do pokazywania polskich rozgrywek podmiotom z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela.

Polska Ekstraklasa rozgrywki wznowiła 29 maja.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(JSX, 10.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.