Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Comcast chce przeznaczyć 100 mln dol. na walkę z nierównością rasową

Comcast program pomocy rozkłada na trzy lata (fot. Wikimedia Commons/Mike Mozart)

Koncern Comcast planuje przeznaczenie 100 mln dol. na walkę z dyskryminacją i nierównością rasową. To efekt nastrojów społecznych w USA po zabiciu przez białego policjanta ciemnoskórego George'a Floyda.

Nowa inicjatywa Comcast Cable, NBCUniversal oraz Sky w Wielkiej Brytanii obejmie programy promujące równość rasy, pochodzenia etnicznego, tożsamości płciowej, orientacji seksualnej - ogłosił prezes koncernu Brian Roberts w komunikacie do pracowników.

Zobowiązanie obejmuje 75 mln dol. w gotówce i 25 mln dol. uzyskanych z reklam w ciągu najbliższych trzech lat. Inicjatywa będzie prowadzona przez Craiga Robinsona, dyrektora ds. różnorodności w NBCU, we współpracy z menedżerami z Comcast, NBCU i Sky.

Ta ostatnia deklaruje, że przekaże 10 mln funtów rocznie w każdym z kolejnych trzech lat. Zaangażowanie operatora satelitarnego obejmie trzy obszary: poprawę reprezentacji czarnoskórych i mniejszości etnicznych „na wszystkich poziomach”; darowizny na rzecz organizacji antyrasistowskich oraz wykorzystanie platform Sky do informowania o problemie rasizmu (zaplanowano m.in. emisję filmu dokumentalnego „Osiem minut i 46 sekund. Zabójstwo George'a Floyda” na kanałach Sky, Sky One, Sky Witness i Sky Atlantic, który następnie będzie udostępniony bezpłatnie na YouTube).

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(MAC, 10.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.