Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TF1 i MediaPro uruchomią nowy kanał piłkarski

Bixente Lizarazu (na zdjęciu) i Gregoire Margotton komentowali dla TF1 mistrzostwa świata w 2018 roku, które wygrała Francja (screen: YouTube/FC Bayern München)

Francuski nadawca prywatny TF1 tworzy nowy kanał poświęcony piłce nożnej, w porozumieniu z właścicielem praw do rozgrywek Ligue 1, hiszpańskim koncernem MediaPro.

Kanał Telefoot będzie oferował transmisje z 80 proc. spotkań francuskiej ekstraklasy, a także analizy ekspertów i programy publicystyczne. Zacznie działalność w sierpniu, kiedy ma rozpocząć się sezon 2020/2021 (sezon 2019/2020 nie został dokończony z powodu koronawirusa). Właścicielem większości praw do rozgrywek w latach 2020-2024 jest MediaPro (w mniejszym stopniu także grupa telekomunikacyjna Free i spółka BeINsports). Cen subskrypcji nowego kanału na razie nie podano.

Głównymi komentatorami stacji będą Bixente Lizarazu, który jako piłkarz zdobył z Francją mistrzostwo świata w 1998 i mistrzostwo Europy w 2000 roku oraz Gregoire Margotton, prezenter i prowadzący w TF1 program piłkarski o nazwie Telefoot, czyli tak jak będzie nazywać się sam kanał. Obaj komentowali dla TF1 finały mistrzostw świata w 2018, które także wygrała Francja.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(MAC, 04.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.