Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Studia filmowe opracowały plan powrotu do pracy

Większość amerykańskich studiów filmowych i producentów działa w Hollywood (fot. Pixabay.com)

Hollywoodzkie studia, koncerny medialne, serwisy streamingowe i związki zawodowe opracowały 22-stronicowy plan mający wprowadzić jednolite zasady powrotu do produkcji w całych Stanach Zjednoczonych.

Grupa zadaniowa branży rozrywkowej przesłała dziesiątki rekomendacji gubernatorom Kalifornii i Nowego Jorku, dwóch największych centrów produkcyjnych w USA i czeka na zielone światło, aby powrócić do produkowania filmów i seriali. Filmowanie na całym świecie zostało wstrzymane w połowie marca z powodu pandemii. Powoli realizatorzy wracają do pracy, ale chodzi o to, by wrócić do stanu sprzed pandemii.

Zgodnie z założeniami ekipy techniczne będą musiały pracować w maskach, natomiast jest to niemożliwe w przypadku aktorów. Aby ograniczyć zagrożenie, zaleca się minimalizowanie scen wymagających bliskiego kontaktu, względnie wykorzystanie przy takich scenach efektów cyfrowych. Wszyscy codziennie będą musieli przechodzić testy. Programy telewizyjne nie będą mogły być kręcone przy udziale publiczności. 

Wytyczne zostały opracowane przez grupę zadaniową, w skład której weszli przedstawiciele: Walt Disney Co, Netflixa, AT&T, Warner Bros i Comcast, NBCUniversal, a także związki zawodowe. Na czele stanęli prezes gildii amerykańskich reżyserów Thomas Schlamme i dyrektor wykonawczy grupy Russell Hollander.

Galeria: Premiery seriali w czerwcu

(MAC, 03.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.