Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanały ViacomCBS przez 8 minut i 46 sekund nadawały czarny obraz

Akcja ma stanowić protest przeciwko brutalnym metodom stosowanym przez policję (screen YouTube/ViacomCBS)

MTV i inne stacje należące do koncernu ViacomCBS w poniedziałek przez 8 minut i 46 sekund zamiast programu pokazywały czarną planszę z napisem "I can't breathe" ("Nie mogę oddychać"). W ten sposób nawiązały do wydarzenia, które wywołało zamieszki w całych Stanach Zjednoczonych.

O godz. 21 naszego czasu na ekranach stacji takich jak MTV, Comedy Central, Paramount Networks, VH1, TV Land, CMT, Logo, CBS Sports i Nickelodeon pulsował imitujący oddech biały napis z cofającym się czasem. Przez 8 minut i 46 sekund biały policjant trzymał kolano na gardle ciemnoskórego George'a Floyda, który w efekcie zmarł. Obraz był widoczny we wszystkich krajach, gdzie te stacje są nadawane.

Koncern ViacomCBS zakomunikował, że akcja ma być wyrazem poparcia dla ruchu Black Lives Matter, a także stanowić protest wobec brutalnych metod stosowanych przez policję i przeciwko nierówności rasowej.

(MAC, 02.06.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.