Dział: INTERNET

Dodano: Maj 29, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Interia zamyka serwis Pokazywarka.pl

Pokazywarka.pl umożliwia użytkownikom tworzenie galerii zdjęć, które można wykorzystywać m.in. w serwisach aukcyjnych (fot. Pixabay.com)

Grupa Interia 22 czerwca zamknie darmowy serwis hostingowy Pokazywarka.pl. Jak dowiedział się "Pressewis", decyzja spowodowana była malejącym zainteresowaniem tymi usługami.

Interia poinformowała na stronie Pokazywarka.pl, że do 22 czerwca wszystkie treści wgrane do serwisu będą dostępne, ale od 20 maja nie ma już możliwości rejestracji nowych użytkowników i możliwości dodawania treści przez osoby niezarejestrowane. Pokazywarka należała do Grupy Interia od 2013 roku.

"Utrzymywanie serwisu w tym momencie nie ma biznesowego uzasadnienia. Pokazywarka generuje niewielki ruch, a użytkowników nieustannie ubywa. Dodatkowo w ciągu tych kilku lat rynek usług hostingowych bardzo się powiększył, oferując popularne i powszechne narzędzia, które spełniają te same funkcje co Pokazywarka" - tłumaczy spółka w przesłanym w piątek komunikacie.

Press

Na stronie Pokazywarka.pl poinformowano, że do 22 czerwca wszystkie treści wgrane do serwisu będą dostępne (screen: Pokazywarka.pl)

- Serwis nie przyciąga już wielu użytkowników, oferowane usługi są coraz mniej popularne. Sporo osób korzystało ze swoich galerii w Allegro, teraz to niepotrzebne, bo serwis aukcyjny zmienił swój system. Liczba użytkowników bardzo zmalała w ostatnim czasie - mówi jeden z pracowników.

Pokazywarka.pl umożliwia użytkownikom tworzenie galerii zdjęć, które można wykorzystywać m.in. w serwisach aukcyjnych. Serwis pozwala też tworzyć proste strony internetowe ze zdjęciami, tekstami, linkami i filmami z YouTube.

Interię od Bauer Media Group za 422 mln zł ma przejąć Polsat, transakcja uzależniona jest od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Serwisy Grupy Interia w kwietniu odwiedzało średnio 4,4 mln internautów dziennie (dane Gemius/PBI).

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 29.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.