Dział: INTERNET

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

DAZN ma problemy i szuka inwestora

Platforma DAZN wystartowała w 2016 roku (fot. materiały prasowe)

DAZN, międzynarodowa platforma streamingowa o tematyce sportowej, szuka inwestora. Na jej kłopoty wpłynął brak wydarzeń sportowych spowodowany pandemią. W związku z tym abonenci wstrzymali płatności.

Jak donosi "Financial Times", właściciel platformy Leonard Bławatnik szuka chętnych do kupna udziałów w spółce, a być może nawet chce sprzedać całą firmę. Jednym z potencjalnych inwestorów jest Liberty Global.  

Platforma DAZN wystartowała w 2016 roku. Została założona przez spółkę Perform Goup, której większościowym właścicielem jest firma Access Industries, należąca do Leonarda Bławatnika. Majątek urodzonego w Związku Radzieckim biznesmena wycenia się na ok. 20 mld dol. 

DAZN ma siedzibę w Wielkiej Brytanii. Działa już w Austrii, Brazylii, Kanadzie, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Szwajcarii i USA. W maju br. miała wejść m.in. do Polski, ale na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. Jej głównymi tematami są boks oraz futbol.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.