Dział: RADIO

Dodano: Maj 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Pogorzelski żegna się z Polskim Radiem

Piotr Pogorzelski ostatnio prowadził "Puls świata" w radiowej Dwójce (na zdjęciu po prawej, po lewej były prokurator generalny Ukrainy Jurij Łucenko; archiwum prywatne)

Z Polskim Radiem po ponad 20 latach rozstaje się dziennikarz Piotr Pogorzelski, były korespondent radia w Kijowie.

Piotr Pogorzelski w mediach społecznościowych poinformował, że w środę złożył wymówienie. "W radiu w ostatnim czasie zapanowało motto: ma być słusznie, a nie ciekawie. Trudno mi się z tym pogodzić. Podobnie, jak z przypadkami narzucania tematów czy gości. Przez dłuższy czas wydawało mi się, że jest jakiś margines swobody. Został on teraz zwężony do minimum" - napisał na Facebooku.

Piotr Pogorzelski ostatnio prowadził "Puls świata" w radiowej Dwójce (audycja została zdjęta z anteny) i "7 dni Wschód" w Polskim Radiu 24, a wcześniej "Więcej świata" w Jedynce. W latach 2006-2015 był korespondentem Polskiego Radia w Kijowie. Pracę w publicznym radiu rozpoczął w 2000 roku. Jest autorem trzech książek: "Ukraina. Niezwykli ludzie w niezwykłych czasach" (2015), "Barszcz Ukraiński" (2013), "2012 porad na Euro. Czyli jak pojechać na Ukrainę i trafić gdzie trzeba" (2012).

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 28.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.