Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kuba Wojewódzki chce pozwać Latkowskiego i TVP

(fot. Piotr Molecki/East News)

Kuba Wojewódzki zapowiedział pozew przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu i Telewizji Polskiej, która wyemitowała film „Nic się nie stało”. Podczas dyskusji zorganizowanej po filmie jego autor, Sylwester Latkowski, zarzucił celebrytom bywanie w sopockich klubach, gdzie wykorzystywano nieletnie dziewczyny.

Sprawa dotyczy sopockich klubów Zatoka Sztuki i Dream Club, gdzie miało dochodzić m.in. do gwałtów, szantażowania i stręczenia nieletnich dziewczyn. W rozmowie zorganizowanej po filmie, dziennikarz wskazał na celebrytów, sportowców, aktorów, którzy mieli bywać w tych sopockich klubach, m.in. Kubę Wojewódzkiego, Borysa Szyca, Radosława Majdana, Jarosława Bieniuka. 

Na film i dyskusję po nim zareagował Kuba Wojewódzki. Na Facebooku napisał do Sylwestra Latkowskiego m.in.: „W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. Przez lata bywałem też w budynkach TVP1, co nie czyni ze mnie waszego wspólnika, kłamcy, lokaja władzy czy aferzysty”. Dodał: „Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym”.

Film komentowali w mediach społecznościowych dziennikarze.

Sylwester Latkowski miał być w czwartek rano gościem Radia Zet, ale rozmowa się nie odbyła. Latkowski zarzucił rozgłośni cenzurę, pisząc na Twitterze: „Kiedy o 8:30 usłyszycie w Radiu Zet, że były problemy techniczne w połączeniu ze mną. Odpowiadam: zawsze można włączyć telefon na głośnomówiący i przystawić mikrofon. Rozumiem, że w ten sposób wygląda wolność mediów. Zdejmowanie z anteny pod pretekstem jest cenzurą”.

Radio Zet odpowiedziało Latkowskiemu: „Szanowny Panie Redaktorze! Twierdzenie jej wysoce niesprawiedliwe. Nie po to zapraszaliśmy Pana z wyprzedzeniem, żeby potem Pana cenzurować. To absurd”.

(RAQ, MAK, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.