Dział: INTERNET

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor Disneya ds. streamingu zostanie szefem TikToka

Kevin Mayer stoi za sukcesem Disney+, teraz zajmie się TikTokiem (screen: YouTube/Recode)

Kevin Mayer, jeden z najważniejszych dyrektorów w The Walt Disney Company, twórca sukcesu serwisu Disney+, zostanie szefem TikToka. Funkcję CEO chińskiej aplikacji społecznościowej obejmie 1 czerwca. Zostanie też dyrektorem operacyjnym ByteDance, właściciela aplikacji.

Decyzję Mayera eksperci tłumaczą tym, że przed trzema miesiącami nie został wybrany na szefa całego koncernu Disneya. Wówczas miejsce Boba Igera zajął Bob Chapek. Faworytem był właśnie Mayer, uważany m.in. za architekta transakcji przejęcia 21th Century Fox za 71 mld dol., odpowiedzialny za stworzenie serwisu ESPN+, a w ostatnim czasie sukces serwisu streamingowego Disney+, który od premiery w listopadzie doszedł do 55 mln subskrybentów. Umowa Mayera z Disneyem wygasa w 2022 roku, ale będzie mógł odejść już teraz.

Mayer przyszedł do Disneya w 1993 roku. Opuścił go w 2000, by szefować Playboy.com oraz Clear Channel Interactive, wrócił w 2005 roku. Jego miejsce w koncernie medialnym zajmie pracująca w nim od 23 lat Rebecca Campbell. Nowa prezeska nadzorująca rozwój Disney+ ostatnio była szefową Disneyland Resort, gdzie prowadziła Disneyland i Disney California Adventure. Wcześniej nadzorowała operacje Disneya w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, a także działalność stacji telewizyjnych ABC Owned. 

TikTok to aplikacja uruchomiona przez chińską firmę ByteDance we wrześniu 2016 roku. Jest dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych. Według firmy pomiarowej Sensor Tower w marcu przekroczyła 2 mld pobrań na całym świecie.

Galeria: Seriale w maju

(MAC, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.