Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info nie transmitował sprzeczki polityków PO z wiceministrem zdrowia

Polsat News i TVN 24 transmitowały pojawienie polityków PO na konferencji wiceministra zdrowia, a TVP Info - nie (screen Ipla.tv)

TVP Info, w przeciwieństwie do TVN 24 i Polsat News, po konferencji wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego nie pokazywał na żywo jego kłótni z politykami Platformy Obywatelskiej.

Ok. 11.04 zakończyła się konferencja wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, pokazywana przez TVP Info, TVN 24 i Polsat News. Cieszyński odszedł do dziennikarzy i wracał do budynku resortu, kiedy podeszli do niego posłowie Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński. 

Prowadząca program w Polsat News mówiła: "My jesteśmy cały czas przed ministerstwem zdrowia. Państwo widzą Sławomira Nitrasa i Marcina Kierwińskiego. A to oznacza, że już za chwilę w tym samym miejscu odbędzie się konferencja prasowa polityków Platformy Obywatelskiej. Temat: afera Szumowskiego".

Po chwili do dziennikarzy podeszli posłowie PO, a razem z nimi wiceminister Cieszyński. Transmisję sprzed resortu zdrowia Polsat News nadawał cały czas, wznowił ją TVN 24, ale TVP Info już nie. Między politykami doszło do kłótni.

Dziennikarze na Twitterze zarzucili TVP Info, że kanał przerwał transmisję, jak tylko pojawili się politycy Platformy. - TVP Info transmitowało konferencję wiceministra w całości. Kiedy ją zakończył, zakończyła się również transmisja w TVP Info - tłumaczy "Presserwisowi" Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Pytania posła Nitrasa i posła Kierwińskiego były zadawane już po zakończeniu konferencji. Relacje dotyczące tej wymiany zdań emitujemy na antenie TVP Info - dodaje.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.