Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Phyllis George, pionierka wśród amerykańskich dziennikarek sportowych

Phyllis George miała 70 lat (fot. Wikimedia Commons/John Matthew Smith)

W wieku 70 lat zmarła Phyllis George, uważana za jedną z pionierek amerykańskiego dziennikarstwa sportowego. Znana najbardziej z prowadzenia przez wiele lat programu "NFL Today", studia stacji CBS przed meczami futbolu amerykańskiego.

Kariera Phyllis George rozpoczęła się w 1974 roku, gdy została prowadzącą program „Candid Camera” w CBS. W tym samym roku dołączyła do zespołu „NFL Today”. Jest uważana za pierwszą kobietę, która odegrała istotną rolę w telewizji sportowej. Oprócz futbolu pracowała też przy transmisjach z wyścigów konnych.

W 1978 roku George zaczęła prowadzić program rozrywkowego magazynu "People". Następnie przeszła do CBS Morning. Do telewizji trafiła niedługo po zdobyciu tytułu Miss America w 1971 roku. W późniejszym okresie była żoną Johna Y. Browna, gubernatora stanu Kentucky i założycielką The Kentucky Museum Art and Craft. Jest matką Pameli Ashley Brown, korespondentki stacji CNN z Białego Domu.

(MAC, 19.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.