Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Olek Wandzel został prezesem Abstra, Maciej Szwarc w radzie nadzorczej

Maciej Szwarc (z lewej) przeszedł do rady nadzorczej spółki, Olek Wandzel został prezesem Abstra (fot. materiały prasowe, screen: YouTube.com/Rzeczpospolita TV)

Od maja Aleksander Wandzel jest nowym prezesem Abstra (producent treści wideo na YouTube). Założyciele firmy, czyli prowadzący kanał Abstrachuje.tv na YouTube, już nie zasiadają w zarządzie. Z firmą rozstał się PR manager Denis Pluskota.

Wandzel zastąpił na stanowisku prezesa Macieja Szwarca, który przeszedł do rady nadzorczej spółki. Szwarc związany jest z Abstra od 2017 roku, a od listopada 2018 pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Prezesem został w czerwcu 2019 roku, zastępując Roberta Pasuta (objął wtedy stanowisko dyrektora ds. strategii kontentowej).

W marcu, w wyniku pandemii koronawirusa, Abstra ograniczyła zatrudnienie. Od maja firmą kieruje Aleksander Wandzel, dotychczasowy członek zarządu i VP strategy w Abstra. Z zarządu odeszli Maciej Szwarc oraz założyciele firmy, czyli prowadzący kanał Abstrachuje.tv: Robert Pasut, Rafał Masny i Cezary Jóźwik. - Branża reklamowa została boleśnie doświadczona przez epidemię koronawirusa i niestety dotknęło to również Abstra. Ze względu na ograniczenie skali działalności byliśmy zmuszeni do podjęcia bardzo trudnych decyzji i gruntownej zmiany struktury naszej firmy. Decyzją wspólników jedną z tych zmian było ograniczenie składu zarządu, który od początku maja jest jednoosobowy. Pomimo trudnej sytuacji mamy jasny plan oraz cele i chcemy obecnie maksymalnie skupić się na pracy - mówi „Presserwisowi” Olek (takiego imienia używa oficjalnie) Wandzel, prezes Abstra.

Z firmą rozstał się PR manager Denis Pluskota, który pracował w Abstra od połowy 2018 roku. Zajmował się opracowywaniem i wdrażaniem strategii komunikacji korporacyjnej oraz produktowej Abstra. Ponadto odpowiadał za współpracę z partnerami biznesowymi firmy przy realizacji działań komunikacyjnych. Wcześniej był PR managerem w Viacom International Media Networks. Denis Pluskota nie podaje swoich dalszych planów zawodowych.

Abstra nie zatrudniła nowej osoby zajmującej się komunikacją. - Na początku roku podjęliśmy decyzję o zmianie sposobu naszej komunikacji z rynkiem. W obecnych warunkach będziemy w tym zakresie współpracować z poszczególnymi podmiotami lub osobami na zasadach projektowych – mówi Wandzel.

W pierwszym półroczu 2019 roku Abstra zwiększyła przychody o 49 proc., do 3,6 mln zł netto (w porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku; dane firmy)W połowie 2019 roku została członkiem Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz członkiem Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. 

Galeria: Seriale w maju

(IKO, 13.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.