Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa przygotowuje się do wznowienia nagrań seriali

Na plan wrócić ma m.in. ekipa serialu "Święty" dla TV 4 (fot. materiały prasowe)

Firma producencka ATM Grupa pod koniec maja zamierza wznowić nagrania do czterech seriali Telewizji Polsat.

Firma w raporcie bieżącym w poniedziałek wieczorem podała, że "zespoły produkcyjne podjęły skonkretyzowane działania zmierzające do wznowienia realizacji zdjęć do niemal wszystkich produkcji". Producent zakłada, że gotowość osiągnie 25 maja.

PR manager ATM Grupy Sylwia Olech informuje "Presserwis", że na plan wrócić mają ekipy czterech seriali Telewizji Polsat: "Pierwszej miłości" dla głównego Polsatu, a także trzech produkcji dla TV 4: "Policjantki i policjanci", "Sprawiedliwi - wydział kryminalny" i "Święty". Seriale realizowane są we Wrocławiu.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Firma w raporcie bieżącym podała, że zostały już przygotowane procedury bezpieczeństwa planów zdjęciowych. Aktorzy i członkowie ekip będą wyposażani w środki ochrony osobistej, a plany zdjęciowe w pomieszczeniach zamkniętych będą regularnie odkażane. "Scenariusze zostały zmienione w ten sposób, aby realizacja scen była możliwa z zachowaniem wszystkich uzgodnionych środków ostrożności" - przekazał producent.

ATM Grupa zaznacza, że nie ma gwarancji, że "do planowanego dnia wznowienia zdjęć nie zaistnieje szczególna sytuacja bądź zmiana rządowych przepisów, która opóźni ten termin lub spowoduje konieczność jego przełożenia na czas nieokreślony".

Firma liczy się z ryzykiem, że nie uda się uniknąć zarażeń członków ekipy, ale "rozważając i analizując te ryzyka", producent doszedł do wniosku, że "czas przestoju wydłużany do momentu, kiedy zagrożenie epidemiczne przestanie istnieć, jest niemożliwy do wiarygodnego przewidzenia".

Pod koniec maja wznowione mają zostać również nagrania do produkowanego przez Telewizję Polską serialu "Leśniczówka", o czym poinformowano na jego profilu na Facebooku. Biuro prasowe telewizji publicznej nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące powrotu na plan ekip seriali TVP.

Galeria: Seriale w maju

(KOZ, 12.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.