Dział: PRASA

Dodano: Maj 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

USA wprowadziły trzymiesięczne wizy dla dziennikarzy z Chin

Chińskie media, w tym agencja informacyjna Xinhua, będą mogły wysyłać swoich dziennikarzy do USA tylko na trzy miesiące (fot. Wikimedia Commons/N509FZ)

Od wczoraj w Stanach Zjednoczonych obowiązują nowe przepisy dla dziennikarzy z Chin. Dostają oni wizy tylko na trzy miesiące, choć z możliwością przedłużenia.

To kolejna odsłona sporu między tymi krajami. W marcu Chińczycy wydalili trzech dziennikarzy "The Wall Street Journal", następnie Amerykanie ograniczyli liczbę chińskich dziennikarzy na swoim terytorium do stu. W odpowiedzi Chińczycy cofnęli akredytacje kilku kolejnym Amerykanom.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Według amerykańskiej administracji zmiana reguł pozwoli na dokładniejsze przyjrzenie się dotychczas wydanym akredytacjom i wizom dla dziennikarzy z Chin. Wizy okresowe nie wymagają odnawiania, gdyby korespondent zmienił pracodawcę. Nowe zasady wizowe i akredytacyjne nie obowiązują dziennikarzy z Hongkongu i Makau.

Chiny w poniedziałek ostrzegły Stany Zjednoczone, że podejmą środki zaradcze w odpowiedzi na te działania. Wzywają też Amerykanów do "natychmiastowego naprawienia błędu".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 12.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.