Dział: PRASA

Dodano: Maj 12, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzeczpospolita" omyłkowo opublikowała wywiad z o. Maciejem Ziębą

Rozmowa, która ukazała się w miesięczniku "W Drodze", jest nieco inaczej zredagowana niż w magazynie "Plus Minus"

Przez pomyłkę w magazynie "Plus Minus", weekendowym dodatku do "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), ukazała się rozmowa Tomasza Maćkowiaka z dominikaninem o. Maciejem Ziębą. Wcześniej wywiad w niemal identycznej formie został opublikowany w miesięczniku "W Drodze" (Wydawnictwo W Drodze). Redakcja "Plus Minus" opublikowała oświadczenie, w którym przeprosiła za sytuację.

Rozmowa Tomasza Maćkowiaka z o. Maciejem Ziębą dotycząca nauki papieża Jana Pawła II pt. "Grzech zapominania" ukazała się w magazynie "Plus Minus" z 2 maja. Rozmowa pt. "Gigant wśród karłów" pojawiła się w majowym wydaniu miesięcznika "W Drodze" (Wydawnictwo W Drodze), jej treść jest niemal identyczna, jedynie nieco inaczej zredagowana.

W wydaniu "Plus Minus" z 9 maja pojawiło się oświadczenie, w którym napisano, że tekst "ukazał się bez wiedzy i zgody autora". Redakcja przeprosiła za sytuację, a tekst zniknął ze strony Rp.pl.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Maćkowiak zdjęcie oświadczenia zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Nie chciał jednak odpowiadać na pytania pod wpisem. W rozmowie z "Presserwisem" Maćkowiak nie komentuje sytuacji. - Tekst ukazał się bez mojej zgody, bez mojej wiedzy. Nie chcę tej sprawy kontynuować. Nie będę tego komentować ani precyzować w żaden sposób – zaznacza. I odsyła nas do "Rzeczpospolitej".

- To było nieporozumienie, które już wyjaśniliśmy. Umówiliśmy się z panem Maćkowiakiem, że takie oświadczenie opublikujemy, żeby sprawę zamknąć. Zobowiązaliśmy się, że nie będziemy tego komentować – mówi wicenaczelny "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.

"Sprawa została wyjaśniona między redakcjami a autorem i nie widzimy potrzeby jej komentowania" - napisał, w odpowiedzi na pytania "Presserwisu", Roman Bielecki OP, redaktor naczelny miesięcznika „W drodze".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 12.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.