Dział: PRASA

Dodano: Maj 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stolarek-Marat przestaje być naczelną "Zwierciadła", wydawca obniża pensje

Joanna Olekszyk (z lewej) związana jest z miesięcznikiem "Sens" od 2010 roku. Paulina Stolarek-Marat kierowała "Zwierciadłem" od sierpnia 2017 roku (fot. materiały prasowe)

Paulina Stolarek-Marat nie będzie już redaktor naczelną miesięcznika "Zwierciadło" (Zwierciadło). Jej stanowisko obejmie Joanna Olekszyk, która jednocześnie będzie w dalszym ciągu redaktor naczelną miesięcznika "Sens". Wydawnictwo w ramach oszczędności obniżyło wszystkim pracownikom pensje od 20 do 40 proc.

Wydawnictwo Zwierciadło informuje, że "w związku z sytuacją rynkową i negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa (…) podjęło decyzję o przyspieszeniu integracji redakcji miesięczników »Zwierciadło« i »Sens« oraz portalu Zwierciadlo.pl". Szefową połączonych redakcji od czerwca będzie Joanna Olekszyk, dotychczasowa redaktorka naczelna "Sensu". Pierwszym numerem "Zwierciadła" przygotowanym przez nową naczelną będzie sierpniowe wydanie (na rynku od 2 lipca). Jej zastępczynią będzie Alina Gutek, wieloletnia dziennikarka "Zwierciadła". Redaktor prowadzącą Zwierciadlo.pl pozostaje Magdalena Rosłaniec.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

- Rozwiązano ze mną umowę. Stało się to po trzech latach kierowania przeze mnie "Zwierciadłem", które w tym czasie odniosło sukces z odnowioną koncepcją pisma, jako jedyne miało wzrost sprzedaży, awansując z piątego miejsca na drugie wśród miesięczników luksusowych. Decyzję uzasadniono kryzysem i reorganizacją, ale i tak nie rozumiem jej. Robię jeszcze numer lipcowy. I bardzo żałuję – mówi "Presserwisowi" Paulina Stolarek-Marat.

Wydawnictwo poinformowało, że w związku z programem oszczędności obniżyło wszystkim pracownikom pensje o 20 do 40 proc. Rozwiązało też umowę z sześcioma stałymi współpracownikami.

Stolarek-Marat naczelną "Zwierciadła" została w sierpniu 2017 roku. Wcześniej była redaktorką naczelną polskiej edycji miesięcznika "Marie Claire" (Hachette Filipacchi) i miesięcznika "Voyage" (Marquard), była też związana z miesięcznikiem "Uroda Życia" (Edipresse Polska). Przez 10 lat pracowała w radiu, m.in. jako szefowa działu informacji i redaktorka naczelna Radia Zet. W 2016 roku przez miesiąc była dyrektorką radiowej Trójki.

Joanna Olekszyk związana jest z "Sensem" od 2010 roku, przez siedem lat była jego sekretarzem redakcji i redaktor prowadzącą, od 2017 roku jest redaktor naczelną miesięcznika. Wspólnie z Katarzyną Miller jest autorką książek "Daj się pokochać dziewczyno" i "To twoje życie".

Jak wynika z danych ZKDP, w lutym 2020 roku "Zwierciadło" miało największy wzrost sprzedaży w segmencie miesięczników luksusowych – o 13,93 proc. w stosunku do lutego 2019 roku. Średnia sprzedaż ogółem tytułu wyniosła 74 584 egz. Również w całym 2019 roku "Zwierciadło" odnotowało największy wzrost sprzedaży w segmencie – o 22,22 proc. względem 2018 roku (średnia sprzedaż ogółem to 92 633 egz.). Sprzedaż sierpniowego wydania miesięcznika wyniosła 134 545 egz. i była najwyższa od 20 lat. Według danych z KRS na koniec 2018 roku wydawnictwo zatrudniało 21 osób.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 06.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.