Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Liberty Global chce połączyć Virgin Media z O2

Sieć O2 w czwartek przedstawi raport kwartalny (fot. Wikimedia Commons)

Liberty Global, międzynarodowy koncern z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, prowadzi rozmowy mające doprowadzić do połączenia będącego jego własnością brytyjskiego operatora Virgin Media z operatorem komórkowym O2 należącym do hiszpańskiej firmy Telefonica.

Telefonica 7 maja ogłosi wyniki kwartalne, co ma być decydujące dla tej transakcji. Jeżeli umowa zostanie zawarta, to najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest utworzenie spółki łączącej O2 z Virgin Media. Liberty Global dokona wówczas płatności na rzecz Telefoniki, tak że spółka będzie w równym stopniu własnością obydwu firm.

O2 jest największą siecią telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii, ma 34 mln klientów. Virgin Media ma 5,27 mln abonentów usług szerokopasmowego internetu, 3,69 mln abonentów telewizyjnych i 3,18 mln klientów telefonii komórkowej.

Galeria: Seriale w maju

(MAC, 05.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.