Dział: INTERNET

Dodano: Maj 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Tvp.info anglojęzyczny serwis PAP jako "brytyjskie media"

Po zmianie z tytułu artykułu zniknęły słowa "brytyjskie media" (screen: Twitter/bweglarczyk)

Serwis Tvp.info napisał, że "brytyjskie media chwalą polski rząd" za walkę z koronawirusem, w tekście powołując się na Thefirstnews.com, czyli angielskojęzyczny serwis Polskiej Agencji Prasowej. Po tym, jak zauważyli to internauci, tytuł zmieniono, a w leadzie odnotowano, że serwis należy do PAP.

Sytuację opisał m.in. redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk. "TVP Info donosi: brytyjskie media chwalą polski rząd za to, jak walczy z koronawirusem. Źródłem tego chwalenia polskiego rządu jest tekst w angielskojęzycznym portalu The First News. Portal The First News jest własnością Polskiej Agencji Prasowej" - napisał na Twitterze. Węglarczyk opatrzył tweet hashtagiem "#UkładZamknięty".

Artykuł ukazał się na stronach Tvp.info w niedzielę, jego autorzy podpisani są jako FA, ADOM. W poniedziałek tekst miał już tytuł "»The First News«: W walce z epidemią Polska wykonała lepszą robotę niż zamożniejsze kraje UE", a w leadzie napisano, że serwis należy do Polskiej Agencji Prasowej.

Pod koniec marca PAP, a za nią m.in. Tvp.info, Polskieradio24.pl i Dorzeczy.pl napisały, że hiszpańskie media chwalą decyzje polskiego rządu w walce z koronawirusem. "Media" okazały się małym konserwatywnym blogiem.

Serwis Thefirstnews.com wystartował 3 maja 2018 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 05.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.