Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Duże sieci kinowe zapowiadają bojkot filmów NBC Universal

Filmy Universal Studios mogą mieć jednocześnie premiery w kinach i internecie (screen: YouTube.com/Universal Pictures UK)

Sieci kinowe AMC i Cineworld zapowiedziały bojkot filmów wyprodukowanych przez Universal Studios (NBC Universal), po tym jak kierownictwo tej wytwórni ogłosiło, że najnowsze jej produkcje będą mieć premierę w kinach i "innych formatach".

Decyzja sieci kinowych jest reakcją na słowa Jeffa Shella, szef koncernu medialnego NBC Universal, który potwierdził niedawno, że film animowany "Trolls World Tour", dystrybuowany wyłącznie przez serwisy streamingowe w trzy tygodnie, tylko na amerykańskim rynku, zarobił około 100 mln dol. Shell dodał, że nie wyklucza, iż po pandemii koronawirusa filmy Universal Studios mogą mieć jednocześnie premiery w kinach i internecie.

AMC jest największą sieć kinową w USA, a Cineworld to drugi największy operator kinowy na świecie, który jest obecny m.in. na polskim rynku poprzez sieć Cinema City.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(LL, 04.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.