Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Podcast literacki od Allegro i Abstra

W pierwszym odcinku podcastu Mery Spolsky opowiada o „Kamizelce” Bolesława Prusa (fot. materiały prasowe)

Platforma zakupowa Allegro we współpracy ze Storia by Abstra (Abstra) stworzyła podcast zawierający interpretacje powieści, wierszy i dramatów z kanonu polskiej literatury - „Allegro Lektury 2.0”.

Projekt ma na celu „tchnienie nowego ducha w kanon polskiej literatury”. Oznacza to, że zaczerpnięte z literatury wątki zostaną na nowo opowiedziane przez polskie gwiazdy popkultury i YouTube'a, w tym m.in. przez piosenkarkę Mery Spolsky, youtubera Ajgora Ignacego czy znanego z serialu „Ślepnąc od świateł” Kamila Nożyńskiego. W pierwszym odcinku podcastu Mery Spolsky opowiada o „Kamizelce” Bolesława Prusa - jej interpretacja tej noweli jest połączeniem słuchowiska z piosenką pop.

„Długo szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby nam zaistnieć w sferze audio. Fakt, że pokolenie Z nie czyta lektur, gdyż napisane są archaicznym językiem i nie przystają do współczesnego świata, skłonił nas i Abstra do przygotowania czegoś innego” - komentuje Adam Szałamacha, brand manager Allegro.

Podcast „Allegro Lektury 2.0” dostępny jest na platformach audio (Spotify, Lecton, TuneIn i Stitcher), na YouTubie oraz w aplikacjach Apple i Google Podcasts. Odcinki publikowane będą raz w tygodniu.

(IKO, 28.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.