Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Video Brothers z ponad 2 mln zł zysku w 2019 roku

Video Brothers zajmuje się m.in. managementem kanałów na YouTubie (fot. materiały prasowe)

Spółka Video Brothers w 2019 roku odnotowała 2,09 mln zł (w 2018 roku było to 1,04 mln zł) zysku netto. Przychody spółki to 6,06 mln zł (3,72 mln zł rok wcześniej).

W ostatnim czasie Video Brothers podpisała umowy na świadczenia ochrony i dystrybucji treści na YouTubie z grupą 4fun Media. Wśród nowych partnerów pojawiła się też spółka CDA, prezenter Rock Radia Łukasz "Ciechan" Ciechański, komik Grzegorz Halama i zwycięzca programu "Twoja twarz brzmi znajomo" Adam Strycharczuk.

W 2019 roku udział ruchu spoza terytorium Polski na kanałach Video Brothers wzrósł do 69 proc. (to największy odsetek od czasu powstania firmy w 2016 roku). Użytkownicy pochodzą głównie z krajów anglojęzycznych (USA, Kanada, Wielka Brytania, Indie). Firma chce nadal inwestować w pozyskiwanie licencji do emisji na rynkach zagranicznych, planuje także produkcje autorskie skierowane do międzynarodowej publiczności. W 2019 roku VB zajmowała się kanałem braci Sekielskich, odpowiadała za przygotowanie do emisji, dystrybucję i ochronę w internecie filmu "Tylko nie mów nikomu" (w tym roku zakończono współpracę).

Koronawirus nie zagraża płynności finansowej

Video Brothers z uwagi na działania głównie w internecie nie postrzega epidemii koronawirusa jako istotnego zagrożenia dla swojej płynności finansowej. - Mamy sytuację, w której z powodu przymusu pozostawania w domu, YouTube'em zainteresował się niemal każdy muzyk, aktor czy komik. Do tej pory każdy z nich pracował głównie "offline", a publikację treści w internecie traktował z doskoku lub w ogóle nie doceniał istniejącego jej potencjału. Również wytwórnie filmowe i licencjodawcy, którzy wcześniej niechętnie udostępniali swoje katalogi na użytek platform wideo, robią to dużo chętniej i odważniej, chwaląc przy tym efekty – mówi Tomasz Oreł, koordynator partnerów Video Brothers.

Jednocześnie w sprawozdaniu finansowym spółka zaznacza, że z uwagi na kryzys i sytuację na rynku reklamy spodziewa się niższych przychodów (na poziomie 4,8 mln zł) w 2020 roku.

Video Brothers w tym roku chcą wystartować z wyspecjalizowaną marką skierowaną wyłącznie do profesjonalnych artystów i internetowych twórców muzycznych. - W ramach YouTube Music grupujemy 41 kanałów stricte muzycznych i na stałe zrzeszonych z naszą agencją. Chcielibyśmy silniej wykorzystać potencjał tej kategorii i zadebiutować na rynku profesjonalnych artystów jako niezależny label – zapowiada Łukasz Skalik, prezes i właściciel spółki.

300 kanałów, 25 mln subskrybentów

Video Brothers to certyfikowana agencja YouTube zajmująca się m.in. ochroną prawną treści audiowizualnych i managementem kanałów łączącym marki oraz media z twórcami. Spółka obejmuje ochroną obecnie 300 kanałów, które w sumie regularnie ogląda 25 mln subskrybentów.

W 2019 roku spółka na etatach zatrudniała dwie osoby.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(JSX, 27.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.