Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Vogue Polska" zmienia strukturę i obniża pensje

Do 28 kwietnia w sprzedaży będzie kwietniowe wydanie magazynu, kolejne będzie podwójne

Spółka Visteria z powodu epidemii reorganizuje strukturę wydawnictwa, integrując w większym stopniu print i digital. Z naszych informacji wynika, że z firmą rozstaje się kilka osób. Wydawca informuje, że pozostali pracownicy będą mieć czasowo obniżone pensje. Nowo utworzone stanowisko dyrektorki wydawniczej objęła Hanna Rydlewska.

Visteria tłumaczy zmiany skutkami pandemii koronawirusa oraz kontynuacją procesu integracji printu z digitalem. Spółka nie podaje, z iloma osobami się rozstała, z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o kilkoro pracowników. - Ze względu na ochronę danych osobowych i poszanowanie prywatności naszych pracowników nie będziemy podawać do informacji publicznej informacji o wysokości obniżek ani o likwidacji konkretnych stanowisk – przekazał nam dyrektor marketingu i PR spółki Szymon Machnikowski. Średnie zatrudnienie w Visterii w 2018 roku wyniosło 11 etatów.

Zmiany w strukturze obejmują też utworzenie nowego stanowiska. Hanna Rydlewska, dotąd odpowiedzialna za strategię cyfrową jako dyrektorka ds. digitalu, jako dyrektorka wydawnicza pokieruje procesami wydawniczymi magazynu drukowanego i Vogue.pl. Będzie odpowiedzialna za integrację działów wydawnictwa i pionu redakcyjnego.

Niedawno Visteria zdecydowała się na zmianę cyklu wydawniczego miesięcznika "Vogue Polska" z racji ograniczonego dostępu do punktów sprzedaży prasy spowodowanego epidemią koronawirusa. Majowo-czerwcowe wydanie magazynu ukaże się 28 kwietnia.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(JSX, 23.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.