Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook w USA będzie usuwać treści sprzeczne z rządowymi dyrektywami

Facebook usunął już informacje o protestach planowanych w Nebrasce, New Jersey i Kalifornii (fot. Austin Distel/Unsplash)

Facebook poinformował, że będzie usuwać treści sprzeczne z zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd Stanów Zjednoczonych w związku z pandemią koronawirusa.

Stany Zjednoczone, jak wiele innych krajów, wprowadziły ogólnonarodową kwarantannę. Część biznesów zamknięto, co wielu osobom się nie podoba i tworzą one grupy nawołujące do ulicznych protestów. Facebook już usunął informacje o takich wydarzeniach organizowanych w Nebrasce, New Jersey i Kalifornii. 

„Dopóki rząd nie zabroni danego wydarzenia, zezwalamy na jego organizację na Facebooku. Będziemy jednak usuwać te sprzeczne z wytycznymi rządu dotyczącymi dystansu społecznego" - powiedział agencji Reutera rzecznik Facebooka, Andy Stone.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(MAC, 22.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.