Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rusza Magazyn Spider’s Web+, Sylwia Czubkowska redaktor prowadzącą

Teksty w magazynie kierowanym przez Sylwię Czubkowską mają być publikowane kilka razy w tygodniu (screen: Swnext.now.sh)

Dziś startuje Magazyn Spider’s Web+. Zajmie się technologiami jako częścią życia społecznego, politycznego i biznesowego. Jego szefową, redaktor prowadzącą, jest Sylwia Czubkowska, była dziennikarka ekonomiczna i technologiczna "Gazety Wyborczej".

Magazyn ma być, jak pisze Czubkowska, "przewodnikiem po technologicznym społeczeństwie", który pokaże, iż wydarzenia polityczne, cywilizacyjne i gospodarcze nie mogą istnieć bez udziału technologii. - Warto zacząć na poważnie, dogłębnie opowiadać o roli technologii – mówi "Presserwisowi". W magazynie nie będzie tekstów o gadżetach, aplikacjach czy wynikach finansowych start-upów. "Będziemy za to skupiać się na człowieku. Na tym, kto stoi za tą aplikacją, o kogo i jakimi metodami walczą korporacje, starając się sprzedać swoje produkty, jak zmienia się nasze funkcjonowanie, zwyczaje i nawyki pod wpływem życia online, kto na tej cyfrowej rewolucji wygrywa, a kto stanie się ofiarą" - napisała na stronie.

Nowe teksty mają być publikowane kilka razy w tygodniu. W zespole magazynu znajdzie się dziesięcioro dotychczasowych autorów Spidersweb.pl, ale redakcja nie wyklucza współpracy z autorami zewnętrznymi. - Szczególnie że o technologiach chcemy pisać reportersko. Pokazywać to, jak wpływają na nasze życie, na podejmowane decyzje od tych konsumenckich po polityczne, pilnować tego, jak są używane i czy faktycznie w najlepszym celu. A do tego przyda się oko i doświadczenie także autorów wyspecjalizowanych w tematyce politycznej i gospodarczej – zaznacza redaktor prowadząca.

- Będziemy tworzyć ambitne dziennikarstwo technologiczne – mówi redaktor naczelny Spidersweb.pl Przemysław Pająk. Dodaje, że magazyn ma nowy layout, który jest zapowiedzią zmian wyglądu całej grupy Spider’s Web. Mają one nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

Sylwia Czubkowska współpracę z "Gazetą Wyborczą" rozpoczęła na początku 2018 roku. Od 2009 roku była związana z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

W skład grupy Spider's Web wchodzi technologiczno-lifestylowy serwis Spidersweb.pl, serwis motoryzacyjny Autoblog.pl, poświęcony rozrywce cyfrowej, popkulturze i kulturze Rozrywka.blog, zajmujący się tematyką prawną Bezprawnik.pl oraz biznesowy Bizblog.pl.

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(JSX, 20.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.