Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat odwołuje festiwal, TVP przenosi na wrzesień

Polsat SuperHit Festiwal 2020 miał się odbyć w dniach 22-24 maja (fot. Mark Angelo/Pexels.com)

Tegoroczna edycja Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie się nie odbędzie - dowiedział się "Presserwis". Z kolei 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu przesunięty został na początek września.

Polsat SuperHit Festiwal był planowany na 22-24 maja, ale - jak ustaliliśmy nieoficjalnie - został w tym roku odwołany. Powodem jest pandemia koronawirusa. Nie wiadomo, jak długo potrwa zakaz organizowania imprez masowych. Polsat nie zdecydował się na przeniesienie festiwalu na inny termin.

Na początek czerwca (5-8) zapowiedziany został na początku roku 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W środę Telewizja Polska i Miasto Opole zdecydowały, że tegoroczna edycja odbędzie się jednak po wakacjach - dokładnie w pierwszy weekend września.

Polsat SuperHit Festiwal 2019, który trwał od 24 do 26 maja, oglądało w Polsacie średnio 2,24 mln widzów. Z kolei transmisja 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki przyciągnęła do TVP 1 i TVP Polonia średnio 2,24 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

(KOZ, 16.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.