Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolnienia i obniżki wynagrodzeń w Grupie IMS

Grupa IMS świadczy usługi marketingu sensorycznego (fot. materiały prasowe)

Zajmująca się marketingiem sensorycznym Grupa Kapitałowa IMS zwolniła ok. 20 proc. zespołu z powodu pandemii koronawirusa. W podsumowaniu wyników finansowych za 2019 rok firma określiła swoją sytuację finansową jako bardzo dobrą.

Zarząd IMS podał w komunikacie giełdowym, że zwolnił 30 osób w firmie, co stanowi blisko 20 proc. zatrudnionych. Ponadto wszystkim pracownikom w Grupie IMS obniżono wynagrodzenia, co ma pozwolić firmie na zaoszczędzenie 480 tys. zł miesięcznie. Jako powód tych zmian zarząd wskazał, że w marcu spółki Grupy IMS zanotowały spadek sprzedaży w stosunku do lutego br. na poziomie 5-20 proc. Firma podkreśliła, że w marcu przez ponad połowę miesiąca nie zarabiała, a w IMS Events spadek sprzedaży wyniósł 80 proc., gdyż przez pandemię odwołane zostały imprezy.

„Klienci generalnie nie rozwiązują umów abonamentowych, oczekują przede wszystkim obniżek lub czasowego zawieszenia świadczenia usługi - dotyczy klientów, którzy w wyniku decyzji władz państwowych musieli zamknąć punkty sprzedaży. Z kolei liczne grono klientów reklamowych deklaruje, że niewydane dotychczas pieniądze zostaną wydane jak zaczną działać w normalnym zakresie galerie handlowe” - poinformował zarząd IMS.

Grupa IMS zakończyła 2019 rok z zyskiem 9,5 mln zł netto (zysk przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej). Z kolei przychody ze sprzedaży wyniosły 58,9 mln zł netto, a zysk EBITDA - 18 mln zł. Ze względu na "bardzo dobrą sytuację finansową" firma rekomendowała wówczas wypłatę akcjonariuszom dywidendy po 20 gr za akcję, czyli maksymalnie 6,3 mln zł.

(IKO, 09.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.