Dział: REKLAMA

Dodano: Kwiecień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

2020 rok bez festiwalu Cannes Lions

Cannes Lions to międzynarodowy festiwal dla branży kreatywnej i reklamowej (screen: YouTube/Cannes Lions International Festival of Creativity)

W 2020 roku nie będzie festiwalu Cannes Lions. Początkowo został przeniesiony z czerwca na październik, ale dziś poinformowano, że jego kolejna edycja odbędzie się dopiero w 2021 roku. 

Według planów festiwal miał się odbyć pod koniec czerwca, ale niedawno w marcu został z powodu epidemii koronawirusa przesunięty na jesień (26-30 października). Ostatecznie jednak zapadała decyzja, by całkowicie zrezygnować z jego tegorocznej edycji.

„Ponieważ wpływ COVID-19 jest nadal odczuwalny na całym świecie dla konsumentów i naszych klientów w branży marketingowej, kreatywnej i medialnej, stało się dla nas jasne, że priorytety naszych klientów przesunęły się na potrzebę ochrony ludzi, konieczność obrony miejsc pracy, ochrony społeczeństwa i gospodarek" - napisali organizatorzy na stronie festiwalu. "Nasza decyzja wynika z dogłębnych konsultacji z partnerami i klientami, odzwierciedla bezprecedensowe wyzwania społeczne, zdrowotne i ekonomiczne, przed którymi stoi obecnie świat" - dodali.

Swoje oświadczenie wydał także Philip Thomas, prezes Cannes Lions. „Najważniejsze w Cannes Lions zawsze były kreatywność i Lwy, które za nią przyznawano. Zdajemy sobie sprawę, że branża musi teraz stawić czoła innym wyzwaniom i po prostu nie jest w stanie skoncentrować swoich wysiłków na tworzenie nowych kampanii" - przyznał.

Festiwal zaplanowano na 21-25 czerwca 2021 roku.

Cannes Lions to największy międzynarodowy festiwal dla branży kreatywnej i reklamowej. Na ubiegłoroczną edycję Polskie agencje na zgłosiły 162 prace, z czego 43 trafiły na short listy, a 12 zamieniło się w nagrody (6 brązowych nagród, 3 srebra, 1 złoto, 1 Grand Prix i 1 Tytanowy Lew).

(AMS, 03.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.