Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jason Kilar szefem WarnerMedia

Jason Kilar ma nadzorować start i rozwój HBO Max (screen: YouTube/Y Combinator)

Koncern AT&T mianował Jasona Kilara szefem WarnerMedia, właściciela m.in. HBO, CNN i studia filmowego Warner Bros. Funkcję obejmie 1 maja. Miesiąc później startuje HBO Max, serwis mający konkurować z największymi na tym rynku.

48-letni Jason Kilar w latach 2007-2013 był CEO należącego do koncernu Disneya serwisu Hulu, mającego obecnie 30 mln subskrypcji. W WarnerMedia zastąpi wieloletniego dyrektora generalnego Johna Stankeya, który pozostanie dyrektorem operacyjnym AT&T i będzie jego bezpośrednim zwierzchnikiem. W roku 2016 AT&T przejął firmę Time Warner (obecnie WarnerMedia) za ponad 85 mld dol. 

Głównym zadaniem Kilara ma być wypromowanie platformy HBO Max. Oprócz nowości platforma reklamuje się popularnymi serialami, takimi jak "Gra o tron" i "Przyjaciele", czy serią filmów o Harrym Potterze.

(MAC, 03.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.